CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Zapraszamy do współpracy szkoły, przedsiębiorstwa i firmy. Pomożemy Wam pozyskać dofinansowanie Waszego projektu!

OFERTA

Potrzebujesz pomocy w pozyskaniu funduszy unijnych? JESTEŚMY IDEALNYM WYBOREM!

Jeśli szukasz pomocy w pozyskiwaniu funduszy unijnych na realizację projektów lub też partnera do zatwierdzonego już projektu, jesteśmy idealnym wyborem!
Zapraszamy do współpracy szkoły, przedsiębiorstwa i firmy. Pomożemy Wam pozyskać dofinansowanie Waszego projektu, wypełnimy wniosek aplikacyjny, przygotujemy załączniki do wniosku i razem przebrniemy przez procedurę pozyskiwania funduszy.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Preferujemy kontakt osobisty

Przyjedziemy do Twojej szkoły
i przeszkolimy nauczycieli w zakresie projektów Erasmus+ oraz wyjaśnimy wszystkie formalne zawiłości

Napiszemy wniosek dla Ciebie!

Bezpłatnie napiszemy dla Ciebie skuteczny wniosek lub nauczymy Cię, jak go wypełnić, aby mieć gwarancję pozyskania środków

Partnerzy w całej Europie

Współpracujemy z wieloma partnerami w UE – Irlandia, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Malta, Kraje Skandynawskie i inne

Projekt realizujemy razem z Tobą

Przygotujemy wszystkie niezbędne do aplikacji dokumenty, złożymy wniosek, a po jego zatwierdzeniu zrealizujemy go razem z Tobą, przygotujemy wszystkie działania i napiszemy raport końcowy.

Zarządzanie projektem

Jeżeli potrzebujesz, możemy zarządzać całym twoim projektem.

Dodatkowe fundusze

Pomożemy wygospodarować z budżetu dodatkowe fundusze na cele własne związane np. z doposażeniem.

ERASMUS+

Projekty Erasmus+ dla polskich szkół

Erasmus+ funkcjonuje od 1 stycznia 2014 roku. To siedmioletni program wspierający edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe w całej Europie.  W ramach następnego długoterminowego budżetu UE obejmującego lata 2021-2027 Komisja Europejska proponuje dwukrotne zwiększenie środków na program Erasmus do kwoty 30 mld EUR, co pozwoli objąć programem aż 12 milionów osób. Jednym z głównych założeń programu jest rozwój umiejętności jego uczestników oraz zwiększenie ich szans na zatrudnienie.

Wnioski o grant na działania projektowe mogą złożyć placówki publiczne i niepubliczne z krajów uczestniczących w programie prowadzące edukację formalną, począwszy od przedszkola, poprzez szkoły średnie, a skończywszy na uczelniach wyższych.

W ramach następnego długoterminowego budżetu UE obejmującego lata 2021-2027 Komisja Europejska proponuje dwukrotne zwiększenie środków na program Erasmus do kwoty 30 mld EUR, co pozwoli objąć programem aż 12 milionów osób.

Nasze działania w ramach projektu Erasmus+ dla polskich szkół to przede wszystkim:

 • pomoc w znalezieniu partnera projektu, który spełni oczekiwania szkoły
 • bezpłatna pomoc w wypełnieniu formularza aplikacyjnego lub całościowe jego przygotowanie
 • przygotowanie załączników do wniosku
 • stałe merytoryczne wsparcie w trakcie przygotowania i realizacji projektu
 • po zatwierdzeniu wniosku do realizacji, pomoc w kontraktowaniu i przygotowanie terminarza działań
 • koordynowanie wszystkimi działaniami projektowymi (przygotowanie niezbędnej dokumentacji, ewaluacja działań projektowych, upowszechnianie rezultatów, rozliczenie projektu)
 • napisanie raportu końcowego
 • współpraca z zagranicznym partnerem projektu (dobranie miejsc staży do umiejętności zawodowych i językowych uczniów, wybranie odpowiedniego miejsca job shadowing i szkoleń dla nauczycieli)
 • wsparcie 24/7 pobytu uczestników projektu w kraju goszczącym

EU Mobility jako organizacja goszcząca!

Gościmy w Polsce szkoły z krajów UE i innych

Jesteśmy partnerem projektów Erasmus+ dla szkół z krajów UE i nie tylko. Nasza główna siedziba znajduje się w Katowicach. Jeśli chcesz, aby Twoi uczniowie odbyli praktyki w dynamicznie rozwijających się firmach i przedsiębiorstwach na południu Polski, w regionie śląskim, skontaktuj się z nami koniecznie. Według ekspertów największą zaletą Katowic jest ich nieustanny rozwój, a także dobra lokalizacja i wygoda poruszania się ze względu na rozmiar miasta. Województwo śląskie to najbardziej uprzemysłowiony region w Polsce i jeden z najbardziej uprzemysłowionych obszarów w Europie.

Organizujemy praktyki i staże zawodowe, job shadowing i szkolenia dla nauczycieli w następujących kierunkach kształcenia:

Informatyka, mechanika pojazdowa, mechatronika, elektryka, elektronika, reklama, grafika, biznes, fototechnika, hotelarstwo, gastronomia, fryzjerstwo, kosmetyka, pielęgniarstwo, architektura krajobrazu, energetyka odnawialna, budownictwo, geologia, geodezja, moda, ekonomia i wiele inych!

Do naszych zadań w trakcie realizacji projektu należą:

 • udział w przygotowaniu załączników do formularzy aplikacyjnych (programy praktyk, miejsca stażowe, program kulturowy, ECVET)
 • zorganizowanie transferu lotniskowego
 • zakwaterowanie uczestników w hotelach lub apartamentach
 • zorganizowanie pełnego wyżywienia oraz prowiantu podczas wycieczek
 • realizacja programu kulturowego (program popołudniowy + 2 wycieczki całodniowe)
 • zapewnienie lokalnego transportu do pracy
 • zapewnienie odpowiednich miejsc praktyk zgodnych z programem kształcenia
 • monitorowanie i ewaluacja postępu uczestników
 • upowszechnianie rezultatów projektu

Serdecznie zapraszamy również nauczycieli do odbycia job shadowing w polskich szkołach, placówkach edukacyjnych i firmach w celu poznania polskiego systemu edukacji, a także wymiany doświadczeń.

WSPÓŁPRACA

Jesteśmy otwarci na współpracę! Masz pomysł na projekt? chętnie pomożemy!