Erasmus+ w Szwecji

Lokalizacje

Malmö – trzecie co do wielkości miasto Szwecji i stolica regionu Skania. Wielokulturowość, bliskość Kopenhagi i niesamowicie rozbudowana sieć ścieżek rowerowych to najbardziej charakterystyczne cechy miasta. W Malmö znajdziesz restauracje serwujące dania z całego świata. Samo centrum miasta to klasyczny przykład architektury europejskiej, z doskonale zachowanymi zabytkami i mnóstwem nowoczesnych budynków.

Göteborg – położony na wschodnim wybrzeżu Szwecji jest drugim pod względem wielkości miastem w kraju, a jednocześnie największym portem i centrum uniwersyteckim w całej Skandynawii. Mieszanka studentów, marynarzy i robotników portowych, z pokaźną liczbą mieszkańców napływowych sprawia, że atmosfera Goteborga jest znacznie swobodniejsza i weselsza.

Helsingborg – jednym z najstarszych miast w Szwecji, ósmym co do wielkości – zamieszkałym przez ponad 91 000 mieszkańców. Położone w regionie Skania. Zaledwie 4 km dzielą je od duńskiego miasta Helsingor, które znajduje się dokładnie po drugiej stronie cieśniny Sund.

Galeria